نمایشگاه آثار نقاشی سارا واصف نیا با نام پارادوکس در نگارخانه والی

نمایشگاه آثار نقاشی سارا واصف نیا با نام پارادوکس در نگارخانه والی,سارا واصف نیا,نمایشگاه پارادوکس,نقاشی,آثار سارا واصف نیا,نقطه الف

به گزارش «نقطه الف» نمایشگاه آثار نقاشی هنرمند گرامی سرکار خانم سارا واصف نیا با نام پارادوکس روز جمعه 24 شهریور 1396 از ساعت 16 تا 20 در نگارخانه والی گشایش خواهد یافت.

در این نمایشگاه 13 اثر در ابعاد و با سبک سورئال و رئال مفهومی به نمایش در خواهد آمد.

سارا واصف نیا  فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری بوده و در رزومه هنری خود شرکت در ده ها نمایشگاه گروهی و نمایشگاه گردانی چندین نمایشگاه نقاشی را دارد.

در استیتمنت این نمایشگاه این گونه آمده است:

موضوع نمایشگاه ارتباط میان آدمی و تضادهای درونی و بیرونیست. وجود ماندگار زنان در میان تابلوها، بی‌شک نگاه ببیننده را میان زنانگی، خودنمایی و بالندگی پیچ و تاب می‌دهد. با وجود بحران‌ها و مشکلات مجهول بسیار، پارادوکس بیننده را به واکاوی درونی و تجدید حیاتی برای نو یافتن خویشتن نزدیک ساخته و به بیننده القا می‌کند که هیچ فلسفه‌ای بالاتر از دوباره یافتن نیست. در حقیقت در پس نشانه‌شناسی  و جذابیت‌های ذاتی و نمایشی که با استفاده از رنگ‌ها در بیان فرم و نزدیک شدن به حیات رئالیستی آثار استفاده شده، حرفی عمیق دیده می‌شود که این گونه شخصیت‌ها را در نهایت به دگردیسی خویش کشانده است.

حرکت‌های طوفانی که در بطن تابلوها ایجاد شده، باعث دیده‌شدن دردها و زخم‌هایی که در روان و جسم همین زنان بازنمایی شده می‌گردد که با همه تلخی در برخورد با موضوع، در نهایت شادی دو سویه در زنان و شخصیت‌های درون تابلوها و هم در عمق نگاه ببیننده این پایداری و دگردیسی را انتقال می‌دهد.

هادی عراقی - شهریور 1396

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند تا 4 مهرماه(گالری شنبه ها تعطیل است) از ساعت 16 تا 20 به نشانی: تهران، میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک72، گالری والی مراجعه نمایند.

نظرات   

 
0 #1 سها در تاریخ: یکشنبه 26 شهریور 1396 ، ساعت 01:06 ب ظ
ضمن تشکر از نقطه نظر ظریف و عمیق شما، جناب آقای هادی عراقی، اجاره می خواهم بعدی را که من از آن به آثار هنرمند نگاه می کنم با شما در میان بگذارم. علیرغم همه زخم ها و اسکارهایی که به قول شما خبر از دردهای درونی سوژه ها می دهد، "زندگی" و روشنایی پیروز نهایی این نبرد و چالش بی پایان بین تاریکی و نور است.
تبریک فراوان به دید، و قلم هنرمند عزیز سرکار خانم سارا واصف نیا!
نقل قول
 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

هوالمعشوق

با نام او شروع میکنیم که تکیه بر غیر او ابلهی ست

چندی ست صورت جمال حضرت عشق برایمان جلوه نموده و همه انگشت بر دهان زیبایی را به نظاره نشستیم.

بر آن شدیم حیرت زدگان این راه در کنار هم جمع آئیم تا توانِ از کثرت به وحدت رسیدن را بیابیم، با هم، در کنار هم، از ابتدا تا انتها...

ایمان داریم دست خدا با جمعیت است و از قاعده ی لطف او انحراف اجتماع به دور.

عصر،عصر عجیبی است بین تمام ادوار، دستان خالیمان را به سوی اهل فضل و اهل دل دراز می کنیم.

باشد که یاریمان دهند، در ابتدای همه بعد از یاری جستن از خدا بر در انسان کامل میرویم.

باشد دست رد یه سینه مان نزنند که بعید است از وجود کاملشان.

نقطه الف

شما اینجا هستید: Home اخبار هنری نمایشگاه آثار نقاشی سارا واصف نیا با نام پارادوکس در نگارخانه والی