نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی کشور افغانستان با عنوان نیمروز در نگارخانه فرهنگسرای نیاوران

نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی کشور افغانستان با عنوان نیمروز در نگارخانه فرهنگسرای نیاوران,هنرمندان افغانستان,هنر کابل,نقاشیخط,آثار نقاشیخط,فروش آثار هنری,خرید آثار هنری,نقطه الف,نمایشگاه

به گزارش«نقطه الف» نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی کشور افغانستان با عنوان نیمروز روز جمعه 12 آبان 1396 از ساعت 16 تا 20 در نگارخانه فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت.

در این نمایشگاه ۱۳۰ اثر در شاخه‌های نقاشی، نقاشیخط، مجسمه، عکس، ویدیو و اینستالیشن از ۵۳ هنرمند مطرح افغانستانی از کشورهای فرانسه، آذربایجان، آلمان، آمریکا، استرالیا، افغانستان، ایران، پاکستان، سوئد، نروژ و هلند به نمایش درخواهد آمد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه نزدیک کردن هنرمندان دو کشور ایران و افغانستان با تاریخ و فرهنگ مشترک، شناساندن هنرهای تجسمی کمتر شناخته شده افغانستان، احیا هویت و نمایش توانمندی به نسل‌های جوان‌تر افغانستان است.
مریم کوهستانی هنرمند مجسمه‌ساز ایرانی مدیر هنری و اجرایی نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" است در آیین افتتاحیه این نمایشگاه همچنین از کتاب آثار هنرمندان مطرح افغانستانی که از سه نسل گردآوری شده است رونمایی می شود. این کتاب مجموعه‌ای مفید از آثار و اطلاعات هنرمندان معاصر افغانستانی را شامل می شود .

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند تا 26 آبان از ساعت 10 تا 20 به نشانی تهران، انتهای خیابان پاسداران، روبروی پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران مراجعه نمایند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

هوالمعشوق

با نام او شروع میکنیم که تکیه بر غیر او ابلهی ست

چندی ست صورت جمال حضرت عشق برایمان جلوه نموده و همه انگشت بر دهان زیبایی را به نظاره نشستیم.

بر آن شدیم حیرت زدگان این راه در کنار هم جمع آئیم تا توانِ از کثرت به وحدت رسیدن را بیابیم، با هم، در کنار هم، از ابتدا تا انتها...

ایمان داریم دست خدا با جمعیت است و از قاعده ی لطف او انحراف اجتماع به دور.

عصر،عصر عجیبی است بین تمام ادوار، دستان خالیمان را به سوی اهل فضل و اهل دل دراز می کنیم.

باشد که یاریمان دهند، در ابتدای همه بعد از یاری جستن از خدا بر در انسان کامل میرویم.

باشد دست رد یه سینه مان نزنند که بعید است از وجود کاملشان.

نقطه الف

شما اینجا هستید: Home اخبار هنری نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی کشور افغانستان با عنوان نیمروز در نگارخانه فرهنگسرای نیاوران