با حضور استاد غلامحسین الطافی به نمایندگی از جامعه هنرمندان نقاشیخط کشور آیین شب جمهوری اسلامی ایران در جشنواره رمضان آنکارا برگزار شد

غلامحسین الطافی,استاد الطافی,با حضور استاد غلامحسین الطافی به نمایندگی از جامعه هنرمندان نقاشیخط کشور آیین شب جمهوری اسلامی ایران در جشنواره رمضان آنکارا برگزار شد,نقطه الف

به گزارش «نقطه الف» در آیین فرهنگی که به مناسبت گرامیداشت ماه مبارک رمضان و به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه برگزار شد، برنامه های مختلف تواشیح قرآن و ادعیه مذهبی، نمایش ایرانی و موسیقی محلی ایرانی به اجرا در آمد.
غرفه فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران نیز که دو شب پیش همزمان با ورود کاروان فرهنگی هنری کشورمان به ترکیه در جشنواره رمضان شهرداری آنکارا گشایش یافته بود، دیشب شاهد حضور پرشمار ایرانیان مقیم و تعدادی از اتباع ترکیه بود.
در این جشنواره فرهنگی و هنری نمایندگان و گروه هایی از 30 شهر ترکیه و کشورهای مختلف حضور دارند و هنرمندان شهرهای ترکیه و سایر کشورهای جهان به ارایه برنامه های متنوع فرهنگی و هنری می پردازند.
این جشنواره همزمان با ماه مبارک رمضان و با همت شهرداری منطقه کچه اورن و با مشارکت شهرداری دیگر شهرهای ترکیه و کشورهای مختلف اسلامی در آنکارا در حال برگزاری است.
در این جشنواره هر یک از کشورهای مسلمان جهان و شهرهای مختلف ترکیه دارای یک غرفه فرهنگی هستند و یک شب از ایام ماه مبارک رمضان به هر یک از آنها اختصاص می یابد.
بنا بر اعلام قبلی، شب گذشته نیز به ایران اختصاص یافته بود که هنرمندان کشورمان در این شب به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی پرداختند.
در این جشنواره، 21 نفر از هنرمندان کشورمان متشکل از گروههای مختلف هنری از قبیل گروه تواشیح سفیران نور، گروه موسیقی متشکل از هنرمندان استان گیلان موسوم به دیلمون به سرپرستی فرضی نژاد، گروه هنری دل آهنگ از استان کرمانشاه به سرپرستی رضایی و هنرمندان خوشنویس، قلمزن، نقال و کاریکاتوریست به اجرای برنامه های فرهنگی و هنری پرداختند.
رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران با همکاری شهرداری تهران و مجموعه فرهنگی برج میلاد تهران در این جشنواره غرفه ای را دایر کرده و به صورت فعال حضور دارد.
غرفه ایران در این جشنواره به مدت چهار روز از ساعت 18 الی 24 پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.
همچنین شهردار منطقه کچی اورن شهر آنکارا با حضور در غرفه فرهنگی ایران از نزدیک با روند فعالیت های فرهنگی و هنری کشورمان در این جشنواره آشنا شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

هوالمعشوق

با نام او شروع میکنیم که تکیه بر غیر او ابلهی ست

چندی ست صورت جمال حضرت عشق برایمان جلوه نموده و همه انگشت بر دهان زیبایی را به نظاره نشستیم.

بر آن شدیم حیرت زدگان این راه در کنار هم جمع آئیم تا توانِ از کثرت به وحدت رسیدن را بیابیم، با هم، در کنار هم، از ابتدا تا انتها...

ایمان داریم دست خدا با جمعیت است و از قاعده ی لطف او انحراف اجتماع به دور.

عصر،عصر عجیبی است بین تمام ادوار، دستان خالیمان را به سوی اهل فضل و اهل دل دراز می کنیم.

باشد که یاریمان دهند، در ابتدای همه بعد از یاری جستن از خدا بر در انسان کامل میرویم.

باشد دست رد یه سینه مان نزنند که بعید است از وجود کاملشان.

نقطه الف

شما اینجا هستید: Home اخبار هنری با حضور استاد غلامحسین الطافی به نمایندگی از جامعه هنرمندان نقاشیخط کشور آیین شب جمهوری اسلامی ایران در جشنواره رمضان آنکارا برگزار شد