گفت وگو با استاد سیده معصومه حسینی هنرمند نقاش و نگارگر

سیده معصومه حسینی,آبرنگ,نقاشی,نگارگری,تصویرسازی,مدافعان حرم,گروه فرهنگی هنری سدنا,نقطه الف

استاد سیده معصومه حسینی، هنرمند نقاش و نگارگر که دارای مدرک کارشناسی ارشد تصویر سازی و از اعضای گروه فرهنگی هنری سدنا می باشد در این گفت‌و‌گو با بیان اینکه همیشه برای حضور در کارهای قرآنی پیشقدم بوده است، گفت: حضور در نمایشگاه‌هایی که پیام و محتوای آنها برگرفته از آموزه‌های قرآنی است، جزء علایق ویژه من است که همیشه نسبت به آن دغدغه خاطر دارم. در همین راستا جدیدترین کارم در نمایشگاه «مهر نگار» که در گالری هنر ایران دایر است به نمایش درآمده. 

وی افزود: در این نمایشگاه کارهایی به نمایش درآمده در قالب هنرهایی چون تذهیب، نگارگری و گل مرغ بوده و به موضوعات قرآنی توجه کرده‌اند. زیبایی این کارها در این امر تعمیم پیدا کرده و هیچ نوع سفارشی در کارها وجود ندارد. این خصیصه نیز به نظرم از آنجا ناشی می‌شود که هنرمندانی که در حوزه کارهای قرآنی فعالیت می‌کنند عموماً در بند مسائل مالی نیستند، برای همین آنچه که در قلبشان می‌گذرد را خلق می‌کنند.

این هنرمند ادامه داد: این روزها به شدت در حوزه مدافعان حرم تعلق خاطر دارم و بسیاری از مواقع به این بزرگان می‌اندیشم. برای همین می‌خواهم به زودی چند کار نگارگری در حوزه مدافعان حرم خلق کنم تا به اندازه خودم به این بزرگان ادای دین کرده باشم. موضوع دیگری که جزء تعلقات خاطرم است به فاجعه منا بر می‌گردد که می‌خواهم آن را نیز به نوعی مد نظر قرار داده و کارهایی با این محوریت خلق کنم.

وی در پاسخ به این سوال که برپایی نمایشگاه با محوریت موضوعات قرآنی چه تاثیراتی بر مخاطبان دارد، گفت: معتقدم رویدادهایی که محور آنها موضوعات قرآنی است علاوه بر اینکه می‌تواند باعث رواج آموزه‌های مد نظر شود، به نوعی می‌تواند از هنرمندانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند نیز حمایت کند، چون این موقعیت برای هنرمندان فرصتی را فراهم می‌آورد که کارشان را به نمایش بگذارند تا آثارشان در صورت پسند مخاطبان خریداری شود. 

این هنرمند در پایان تاکید: هنر تذهیب نیازمند حمایت مالی و معنوی است، هنری که اگر بتوانیم به درستی آن را در جهان معرفی کنیم، مطمئناً دستاوردهای بسیار وسیعی نصیب هنر ما خواهد کرد.

منبع : ایکنا

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

هوالمعشوق

با نام او شروع میکنیم که تکیه بر غیر او ابلهی ست

چندی ست صورت جمال حضرت عشق برایمان جلوه نموده و همه انگشت بر دهان زیبایی را به نظاره نشستیم.

بر آن شدیم حیرت زدگان این راه در کنار هم جمع آئیم تا توانِ از کثرت به وحدت رسیدن را بیابیم، با هم، در کنار هم، از ابتدا تا انتها...

ایمان داریم دست خدا با جمعیت است و از قاعده ی لطف او انحراف اجتماع به دور.

عصر،عصر عجیبی است بین تمام ادوار، دستان خالیمان را به سوی اهل فضل و اهل دل دراز می کنیم.

باشد که یاریمان دهند، در ابتدای همه بعد از یاری جستن از خدا بر در انسان کامل میرویم.

باشد دست رد یه سینه مان نزنند که بعید است از وجود کاملشان.

نقطه الف

شما اینجا هستید: Home اخبار هنری گفت وگو با استاد سیده معصومه حسینی هنرمند نقاش و نگارگر