اعلام اسامی نفرات برگزیده پنجمین جشنواره نقاشی خط و حروف نگاری رضوی

جشنواره رضوی,نقاشیخط رضوی,پنجمین جشنواره نقاشی خط و حروف نگاری رضوی,نقطه الف

به گزارش «نقطه الف» به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ بیانیه هیات داوران پنجمین جشنواره ملی نقاشیخط و حروف نگاری رضوی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) به شرح زیر است؛

سلطان دین رضا - سطح حیات خط بقا نقطه وجود- قطب نجات قوس صفا مرکز وفا- مصداق لوح معنی نون مظهر قلم -نور ازل چراغ ابد مشعل بقا

پنجمین جشنواره ملی نقاشیخط و حروف نگاری رضوی امسال نیز به لطف خداوند متعال و تلاش مسئولین و دست اندرکاران به سرانجام خود رسید. در این جشنواره حضور هنرمندان شایسته باعث رونق گشته و خلق آثار زیبا و بدیع و پر محتوا خود شاهدی بر این مدعا است. هیأت داوران ضمن از تشکر و قدردانی از مسؤولین و زحمت کشان این دوره و تقدیر از همه این هنرمندان شرکت کننده امیدوار است دبیرخانه جشنواره موارد ذیل را در سال های آتی طوری به انجام رساند که در سال های آینده باعث رشد حداکثری جشنواره هم از لحاظ کمی و هم کیفی در خور نام و شأن امام هشتم خود باشیم.

 ۱- یشنهاد می گردد، آثار پذیرفته شده در محیط شهری مورد استفاده قرار گیرد تا هم موجب تشویق هنرمند گردیده و هم در رشد و شکوفایی فرهنگ رضوی نقش مؤثری را ایفا کند.

۲- مبالغ جوایز در مقایسه با جشنواره های بین المللی کشورهای منطقه حداقل بوده که بنظر این مبالغ در خور شأن رضوی نبوده و نمی باشد .

۳- ترتیبی در خصوص خریداری آثار برگزیده نیز اتخاذ گردد تا موجبات حمایت حداکثری از هنرمندان خوب کشور فراهم گردد.

۴- ملاکهایی که در این جشنواره مدنظر هیأت داوران قرار گرفته از این قرار است

* ارتباط مفهومی با موضوع جشنوار

* خلاقیت و نوآوری و دوری از تکرار و کپی کردن

*  ترکیب بندی عناصر و رنگ ها

*  اجرای دقیق و تمیز

*   جرأت و جسارت در اجرا

لذا بر این اصل نظر و آراء خود را به شرح ذیل اعلام می دارد.

 

الف ) بخش حروف نگاری

 هیات داوران باتفاق آراء تندیس جشنواره،دیپلم افتخار ومبلغ ۲۰ میلیون ریال ریال وجه نقد به علیرضا معظمی گودرزی به عنوان نفراول ازاستان لرستان تقدیم کرد.

هیآت داوران باتفاق آراء تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۷ میلیون ریال وجه نقد به نصیربشیری به عنوان نفردوم ازاستان تهران اعطا کرد.

هیآت داوران باتفاق آراء تندیس جشنواره، دیپلم افتخار ومبلغ ۱۳ میلیون ریال وجه نقد به الهام زارعی به عنوان نفرسوم از استان کرمانشاه اهداء کرد.

هیآت داوران باتفاق آراء لوح تقدیرومبلغ ۱۰ میلیون ریال وجه نقد به فاطمه محمدی اکبرآبادی به عنوان نفرچهارم از استان کرمان تقدیم کرد.

هیآت داوران باتفاق آراء لوح تقدیرومبلغ هشت میلیون ریال وجه نقد به وحید فنودی اکبرآبادی به عنوان نفر پنجم از استان خراسان جنوبی(بیرجند) اهدا کرد.

 

ب )بخش نقاشی خط

هیأت داوران به اتفاق آراء تندیس جشنواره،دیپلم افتخار ومبلغ۲۵ میلیون ریال وجه نقد به هادی هنردوست به عنوان نفراول ازاستان همدان اهداء کرد.

هیأت داوران به اتفاق آراء تندیس جشنواره،دیپلم افتخار ومبلغ ۲۰ میلیون ریال وجه نقد به فرنازفرشچی به عنوان نفردوم ازاستان تهران اعطاء کرد. 

هیأت داوران به اتفاق آراء تندیس جشنواره،دیپلم افتخار ومبلغ ۱۵ میلیون ریال وجه نقد به جعفرعلی سروی همپا به عنوان نفر سوم ازاستان آذربایجان غربی اهدا کرد. 

هیأت داوران به اتفاق آراء لوح تقدیرومبلغ ۱۲ میلیون ریال وجه نقد به مهدی سالاری به عنوان نفرچهارم از استان خراسان جنوبی (بشرویه) تقدیم کرد. 

هیأت داوران به اتفاق آراء لوح تقدیرومبلغ ۱۰ میلیون ریال ریال وجه نقد به محمد رزوینی به عنوان نفر پنجم از استان خراسان جنوبی (قاین) اهداء شد.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

هوالمعشوق

با نام او شروع میکنیم که تکیه بر غیر او ابلهی ست

چندی ست صورت جمال حضرت عشق برایمان جلوه نموده و همه انگشت بر دهان زیبایی را به نظاره نشستیم.

بر آن شدیم حیرت زدگان این راه در کنار هم جمع آئیم تا توانِ از کثرت به وحدت رسیدن را بیابیم، با هم، در کنار هم، از ابتدا تا انتها...

ایمان داریم دست خدا با جمعیت است و از قاعده ی لطف او انحراف اجتماع به دور.

عصر،عصر عجیبی است بین تمام ادوار، دستان خالیمان را به سوی اهل فضل و اهل دل دراز می کنیم.

باشد که یاریمان دهند، در ابتدای همه بعد از یاری جستن از خدا بر در انسان کامل میرویم.

باشد دست رد یه سینه مان نزنند که بعید است از وجود کاملشان.

نقطه الف

شما اینجا هستید: Home اخبار هنری اعلام اسامی نفرات برگزیده پنجمین جشنواره نقاشی خط و حروف نگاری رضوی