نمایشگاه خوشنویسی استاد جواد بختیاری با نام مسند مستانگی در گالری نقش و خط

افتتاحیه به روز پنجشنبه 4 شهریور 95 تغییر تاریخ داد

 

نمایشگاه خوشنویسی مسند مستانگی,جواد بختیاری,گالری نقش و خط,نقطه الف

به گزارش «نقطه الف» نمایشگاه خوشنویسی استاد جواد بختیاری با نام «مسند مستانگی» روز پنجشنبه 4 شهریور 1395 ساعت 16 تا 20 در گالری نقش و خط گشایش خواهد یافت.

استاد جواد بختیاری در خصوص برگزاری نخستین نمایشگاه نستعلیق اظهار داشت: طی برگزاری چندین نمایشگاه‌ در ایران و دیگر کشورها، آثاری در حوزه‌های نقاشی، نقاشی‌خط و خوشنویسی عرضه می‌شد؛ این بار به توصیه دوستان نمایشگاهی از آثار خوشنویسی که به خط نستعلیق اختصاص دارد، برگزار می‌کنم.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه اشعار برگزیده ادبیات ایران با مضامین مذهبی و عرفانی، عرضه می‌شود؛ این تابلوها را طی یک سال اخیر آماده کردم که با تذهیب اساتید هم آراسته شده است.

این استاد خوشنویسی گفت: در نمایشگاه «مسند مستانگی»  38 اثر آماده کرده‌ام که تمام آثار به شکل سنتی خوشنویسی شده است؛ برخی از تابلوها برای اولین‌بار به نمایش گذاشته می‌شود.

وی یادآور شد: نستعلیق هنر شناسنامه‌ای ایران است و این خط تنها هنر ساخته دست شد که در طول اعصار حیات بشری توانسته بر اساس نسبت طلایی شکل بگیرد. در واقع تعالی‌طلبی، زیباپرستی و نرم‌خویی قوم ایرانی در خط نستعلیق جلوه پیدا کرده است.

بختیاری یادآور شد: هر جای دنیا، هنر ایران را با نستعلیق و مینیاتور شناسایی می‌کنند. حتی فرهنگ‌های دیگر که خط نستعلیق می‌نویسند، فاصله کهکشانی با نستعلیق ایرانی دارند.

وی بیان داشت: این خط با خوی مهرورزی ایرانی‌ها سرشته شده است و موسیقی ذاتی در ذهن ایرانی در خط نستعلیق تجلی پیدا کرده است.

علاقه مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند تا 15 شهریور از ساعت 10 تا 20 به نشانی تهران، پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان روشنایی، شماره 12 ، نگارخانه نفش وخط مراجعه نمایند.

 

منبع:فارس

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد

هوالمعشوق

با نام او شروع میکنیم که تکیه بر غیر او ابلهی ست

چندی ست صورت جمال حضرت عشق برایمان جلوه نموده و همه انگشت بر دهان زیبایی را به نظاره نشستیم.

بر آن شدیم حیرت زدگان این راه در کنار هم جمع آئیم تا توانِ از کثرت به وحدت رسیدن را بیابیم، با هم، در کنار هم، از ابتدا تا انتها...

ایمان داریم دست خدا با جمعیت است و از قاعده ی لطف او انحراف اجتماع به دور.

عصر،عصر عجیبی است بین تمام ادوار، دستان خالیمان را به سوی اهل فضل و اهل دل دراز می کنیم.

باشد که یاریمان دهند، در ابتدای همه بعد از یاری جستن از خدا بر در انسان کامل میرویم.

باشد دست رد یه سینه مان نزنند که بعید است از وجود کاملشان.

نقطه الف

شما اینجا هستید: Home اخبار هنری نمایشگاه خوشنویسی استاد جواد بختیاری با نام مسند مستانگی در گالری نقش و خط